Wymiana uczniowska ze szkołą niemiecką z Wolfsburga

W dniach 24.04.-30.04.2023 gościliśmy w naszej szkole 13 uczniów ze szkoły z Wolfsburga. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach wymiany uczniowskiej.
Dla gości z Niemiec uczniowie z klas ósmych przygotowali m.in. zwiedzanie Starego Miasta oraz wizytę w restauracji z typową kuchnią polską. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wizyta na Stadionie Narodowym oraz widok z platformy widokowej Pałacu Kultury. Spacer po bulwarach wiślanych oraz zabawa w escape roomie okazała się mile spędzonym czasem.
Nasi koledzy z Wolfsburga mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach szkolnych.
W trakcie wizyty uczniowie tworzyli wspólne prezentacje mutlimedialne, które zostały zaprezentowane podczas spotkania z rodzicami.
Głównym źródłem finansowania projektu jest organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM). Projekt jest współfinansowany również przez rodziców.