Zajęcia dodatkowe


ROK SZKOLNY 2018/19

KOŁA ZAINTERESOWAŃ W KLASACH I – III

dzień lekcja koło klasa prowadzący
poniedziałek 6 szachowe 3 p. Iwona Pucha
7 aktywności twórczej 1 p. Dianna Fełenczak-Jędrzejewska
wtorek 7 matematyczne 1 p. Janina Soroczyńska
środa 8 czytelnictwo dramowe 1 p. Kinga Boruń
6 przygotowanie

do I komunii

3 p. Karolina Przesmycka
6 przyrodnicze 1 p. Emilia Drucis
raz w miesiącu

6 – 8

turystyczno- historyczne 2c, 3c p. Iwona Pucha

p. Edyta Kucharska

czwartek 7 matematyczne 2 p. Elżbieta Burakowska
piątek 6 gry i zabawy matematyczne 3 p. Małgorzata Rzeszotek
2 europejskie 2 – 3 p. Beata Skolas

 

 

 

Zajęcia dydaktyczno –wyrównawcze klasy 1 – 3

dzień lekcja klasa sala prowadzący
poniedziałek 2 2a 212 p. Dianna Fełenczak –

Jędrzejewska

8 1a 5 p. Kinga Boruń
wtorek 6 3c 4 p. Edyta Kucharska
6 1c 212 p. Janina Soroczyńska
6 2b przy hali p. Beata Skolas
6 2c 1 p. Iwona Pucha
środa 8 3d 20 p. Małgorzata Rzeszotek
2 1b 212 p. Emilia Drucis
6 3a 108 p. Dorota Szecówka
czwartek 6 3b przy hali p. Elżbieta Burakowska

Konkursy dla klas 1 – 3

 

nazwa konkursu klasy termin osoba odpowiedzialna
Dzielnicowy Konkurs „Przyszłość spełnionych marzeń” 1 – 3 XI wychowawcy,

kategoria recytatorska p. Dianna Fełenczak – Jędrzejewska

Szkolny konkurs literacki „Przeniosłem się w czasie do…..” 3 I p. Kinga Boruń, p. Emilia Drucis
Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy  „Świetlik” 1 – 3 III p. Małgorzata Rzeszotek
Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny 3 III p. Dianna Fełenczak –Jędrzejewska

p. Małgorzata Rzeszotek

Dzielnicowy Konkurs Matematyczny 3 III p. Elżbieta Burakowska
Szkolny konkurs matematyczny „Tabliczka mnożenia” 3 IV p. Elżbieta Burakowska
Dzielnicowy Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” 1 – 3 IV  

p. Dianna Fełenczak –Jędrzejewska

 

Dzielnicowy konkurs „SIECIAKI –

bezpieczeństwo w sieci” rysunki tworzone na lekcjach informatyki

1 – 3 V wychowawcy
Szkolny quiz wiedzy historycznej 2 – 3 V p. Dianna Fełenczak-Jędrzejewska

p. Małgorzata Rzeszotek

p. Edyta Kucharska

p. Iwona Pucha

Szkolny konkurs

„10 wspaniałych”

1 – 3 VI p. Edyta Kucharska
Warszawski Konkurs Plastyczny

„Santo subito”

1 – 3 II p. Karolina Przesmycka

 

KOŁA ZAINTERESOWAŃ W KLASACH IV – VII

Koła zainteresowań dla klas 4 – 8

 

 

koło prowadzący dzień lekcja klasa
chór szkolny p. Iwona Gołębiewska wtorek 7 – 8 4 – 8
koło historyczno – europejskie p. Leszek Chaburski poniedziałek 7 – 8 4 – 6
koło historyczne p. Monika Majewska czwartek 7 7 – 8
koło przyrodnicze p. Małgorzata Bernach czwartek 7 4 – 8
koło matematyczne p. Agata Solska czwartek 8 4
Ekosmyk – koło przyrodniczo – turystyczne p. Anna Hurkała

p. Marta Czerniak – Czyżniak

soboty

9.03, 30.03, 27.04, 11.05, 18.05, 8.06

—— 4 – 8
Klub młodego odkrywcy p. Marta Czerniak – Czyżniak

p. Anna Hurkała

p. Małgorzata Bernach

trzeci czwartek miesiąca 7 – 8 4 – 8
Klub gier planszowych p. Marta Czerniak – Czyżniak

p. Anna Hurkała

 

przerwy obiadowe sala 206 4 – 8
ostatni czwartek miesiąca 7 – 8 4 – 8
konsultacje, przygotowanie do konkursów z języka niemieckiego p. Mariusz Zwoliński środa 7 6 – 8
Superkoderzy p. Elżbieta Kietlińska według harmonogramu 5 – 8
koło szachowe p. Paweł Starczewski wtorek 8 3 – 7
wolontariat p. Jolanta Błażewicz poniedziałek 8 4 – 8
 

przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego

 

p. Kamila Krawczak poniedziałek 7 8b
środa 1 8c
7 8a
czwartek 1 8d
p. Ewa Szuszkiewicz – Gąś środa 1 8c
czwartek 8 8b
7 8a

co dwa tygodnie

przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego  

p. Anetta Grabowska

 

poniedziałek 7 8d
czwartek

(wymiennie z angielskim co dwa tygodnie)

 

7

 

8a
p. Magdalena Król czwartek 7 8c
wtorek 7 8b
przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z matematyki p. Jakub Pawlak poniedziałek 7 – 8 8

 

Szkolne Koło Sportowe

 

prowadzący klasa dzień godziny
p. Alicja Salamońska 3 – 4 poniedziałek

środa

13.40 – 15.10
3 – 4 piątek  

13.45 – 14. 45

 

7 poniedziałek środa

piątek

16.00 – 17.30
p. Robert Bliszczyk 8 wtorek

środa

czwartek

15.00 – 16.30

15.00 – 16.30

16.00 – 17.30

p. Maciej Wiraszka 4 poniedziałek

środa

piątek

sobota

13.35 – 15.00

12.40 – 13.30

13.35 – 15.00

9.00 – 10.30

6 poniedziałek

środa

piątek

 

15.00 – 16.30

 

 

 

Konkursy dla klas 4 – 8

konkursy osoby odpowiedzialne termin
polonistyczne:

–          Kuratoryjny Konkurs Polonistyczny kl. 7 – 8

 

–          Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny dla kl. 4 – 8

 

–          Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny Omnibus dla kl.4 – 8

–          Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna dla kl. 4 – 8

 

–          Szkolny konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii”

dla kl. 4 – 8

 

–          Szkolny konkurs recytatorski „Duety” dla kl. 4 – 6

 

 

p. A. Adamczyk, p. M. Król

 

p. A. Grabowska, p. M. Król

p. A. Sobczuk

p. A. Opłat-Michalska,

p. M. Król

nauczyciele poloniści

 

p. A. Opłat-Michalska

 

 

wg grafiku

 

 

 

XI

 

 

wg grafiku

 

językowe:

–          Kuratoryjny konkurs języka angielskiego klasy 8

–          Ogólnopolski Konkurs języka angielskiego Multitest

–          Ogólnopolski Konkurs języka angielskiego English High Flier

–          Ogólnopolski Konkurs języka angielskiego English Ace

–          Ogólnopolski Konkurs języka angielskiego Albus

–          Ogólnopolski Konkurs języka niemieckiego Multitest

–          Ogólnopolski Konkurs języka niemieckiego Albus

–          Ogólnopolski Konkurs języka niemieckiego Galileo

–          Szkolny konkurs z języka angielskiego na kartkę bożonarodzeniową kl.1-3

–          Szkolny konkurs z jęz. niemieckiego na kalendarz adwentowy

–          Szkolny konkurs z jęz. angielskiego „Spelling Contest” dla kl. 6-7

 

–          Szkolny konkurs „Wild animal” dla kl. 1-3

 

 

p. K. Krawczak

p. M. Kopecka

p.E. Szuszkiewicz – Gąś

 

p. K. Krawczak

p. M. Stawski

p. M. Zwoliński

p. M. Zwoliński

p. M. Zwoliński

 

p. I. Gołaszewska

 

p. M. Zwoliński

 

p. K. Krawczak,

p.E. Szuszkiewicz – Gąś

 

p. I. Gołaszewska

 

 

XI

X

XI

 

 

III

V

X

V

III

 

XI

 

XI

 

IV-V

 

 

 

IV

 

historyczne:

–          Konkurs kuratoryjny Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 45

–          Wojewódzki Konkurs Historyczny „Olimpiada”

–          Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie „Olimpiada”

–          Szkolny koncert piosenki historycznej

–          Szkolny plebiscyt na najwybitniejszego Polaka

 

p.  P. Majewski, p. L. Chaburski

 

p.  P. Majewski

p.  P. Majewski

 

p. I. Gołaszewska

p.  P. Majewski, p. L. Chaburski

 

 

 

X

 

X

X

 

XI

 

X/XI

 

muzyczny:

–          Szkolny konkurs „Pieśni legionowych”

 

 

p. I. Gołębiewska

 

 

X/XI

 

plastyczne:

–          Dzielnicowy Konkurs „Przyszłość spełnionych marzeń”

–          Szkolny konkurs na „Portret historyczny”

–          Szkolny konkurs „Wiosenne  impresje”

 

p. P. Starczewski

 

p. P. Starczewski

 

p. B. Stryjewska

 

XI

X/XI

III

religijne:

–          Warszawski konkurs „Santo subito”

–          Szkolny konkurs „Życie Jana Pawła II”

–          Szkolny konkurs na kartkę bożonarodzeniową kl. 4 – 8

 

 

nauczyciele religii

 

 

II

XI

XII

 

 

 

Konkursy matematyczno-przyrodnicze dla klas 4 – 8

 

konkursy Osoby odpowiedzialne termin
matematyczne:

–       Ogólnopolski Konkurs „Multitest”

–       Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik”

–       Ogólnopolski Konkurs „Albus”

–       Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

–       Szkolny Mistrz Matematyki (w ramach Dni Nauk Matematycznych)

 

 

p. S. Ślaska

p. S.Ślaska

p. A. Solska

p. A. Braun

 

p. S.Ślaska,

p. A.Solska

 

 

X

XI

V

III

wg terminarza

przyrodnicze:

–       Kuratoryjny Konkurs Biologiczny

 

–       Ogólnopolski Konkurs „GEO-Planeta”

 

–       Warszawski Konkurs Geograficzny „Wędrówki ze Świętym czyli o podróżowaniu ze Świętym Janem Pawłem II”

–       Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-Planeta”

–       Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Galileo”

–       Szkolny Konkurs „Znawca Polskich Parków Narodowych” (w ramach Dni Nauk Przyrodniczych)

–       Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

–       Ogólnopolska olimpiada przyrodnicza „Olimpus”

 

–       Ogólnopolski Konkurs wiedzy na temat ekologii
i ochrony środowiska „EKOTEST”

–       Szkolny konkurs „Zjawiska optyczne w obiektywie”

–       Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Albus”

–       Szkolny konkurs „Wiedzy o dodatkach do żywności”

 

p. A. Hurkała,

p. M. Bernach

p. M. Czerniak-Czyżniak

p. M. Czerniak-Czyżniak,

p. A. Hurkała

p. A. Hurkała

p. M. Bernach

 

p. A. Hurkała

 

p. A. Hurkała

 

p. M. Czerniak-Czyżniak

 

p. A. Hurkała

 

p. B. Wziątek

p. M. Bernach

p. M. Mędrek

 

XI

 

XI

 

 

I semestr

 

III

III

wg terminarza

 

 

 

III

 

III

 

 

IV

 

IV

V

VI

informatyczne:

–       Kuratoryjny Konkurs Informatyczny

–       Szkolny konkurs informatyczny z programowania
w Scratch

–         Szkolny Mistrz Informatyki (Word, Excel, Scratch, HTML)

 

 

p. E. Kietlińska

 

p. E. Kietlińska

p. E. Kietlińska

 

 

 

X

 

IX/V

IV/V

 

 

 

  • Kampania promująca zdrowie „Rowerowy maj” – A. Hurkała
  • Sprzątanie Świata – M. Bernach
  • Godzina dla Ziemi – M. Czerniak – Czyżniak
  • Dzień Ziemi – M. Czerniak – Czyżniak
  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – M. Czerniak – Czyżniak – 28 IX 2018 r.

Konkursy sportowe

nazwa konkursu klasy termin osoba odpowiedzialna
Turniej w mini piłę ręczną  chłopców 5 – 6 X p. M. Wiraszka
Konkurs poświęcony sylwetce piłkarza ręcznego

Grzegorza Tkaczyka

4 – 8 X p. A. Salamońska
Klasowy turniej w dwa ognie usportowione dziewcząt i chłopców 4 III p. A. Salamońska

p. M. Wiraszka

Tor przeszkód 1 – 3 IV p. A. Salamońska

p. R. Bliszczyk

Szkolna sztafeta na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

„100 kółek na 100 – lecie”

4 – 8 IV p. A. Salamońska

p. M. Wiraszka

Liga Mistrzów – turniej piłki nożnej

dla chłopców

4 – 8 V  

p. R. Bliszczyk

 

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla klas 4 – 8

 

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla klas 4 – 8

 

 

 zdw prowadzący dzień lekcja klasa
język polski p. Agnieszka Krakowiak środa 6 4 – 5
p. Kamil Piegat piątek 7 4a,b
matematyka p. Agata Solska wtorek 7 6a
czwartek 7 5
p. Sylwia Ślaska poniedziałek 6 4
czwartek 7 6
język angielski p. Monika Kopecka czwartek 7 4 – 7
język niemiecki p. Mariusz Zwoliński wtorek 8 6 – 8
p. Jolanta Błażewicz wtorek

czwartek

725 – 800 6a