Również w tym roku szkolnym będziemy gościć w naszej szkole artystów z Filharmonii Narodowej.

Będziemy mieli możliwość posłuchać bardzo zróżnicowanego programu. Zaprezentują się soliści – śpiewacy, wokaliści oraz instrumentaliści, a także kwintet dęty blaszany i zespół operowy.

Jak tańczono na dworze Ludwika XIV zaprezentują artyści Baletu Dworskiego Cracowia Danza.  W zgoła innym klimacie utrzymany będzie program Spokojnie to tylko rock’n’roll, gdzie usłyszymy największe światowe i polskie hity czasów świetności rock’n’rolla.

Będziemy też podróżować po świecie. Przeniesiemy się do krajów Ameryki Łacińskiej – w gorące, taneczne klimaty tematu W kręgu muzyki latynoamerykańskiej oraz do Francji, gdzie dzięki programowi Pod niebem Paryża zapoznamy się z pełną wdzięku muzyką francuską.

Wśród propozycji ponownie znajdzie się przedstawienie operowe w kostiumach – tym razem Bastien i Bastienne Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz program poetycko – muzyczny, w którym aktor Cezary Nowak zinterpretuje wiersze najważniejszych poetów amerykańskich takich jak Edgar Allan Poe, Robert Frost, czy pieśniarz Bob Dylan. Najmłodsi natomiast posłuchają opowieści o Czerwonym Kapturku w autorskim opracowaniu Jana Brzechwy.

Możliwości brzmieniowe i wyrazowe instrumentów dętych blaszanych oraz trudną technikę gry na nich zaprezentuje w efektownych utworach z różnych epok zespół Wah-Wah Brass, współtworzony przez utalentowanych i pełnych pasji młodych instrumentalistów. W ich programie nie zabraknie przebojów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej.

W tym roku upłynie sto siedemdziesiąt  lat od śmierci Fryderyka Chopina, a w 2020 – dwieście dziesięć  od jego urodzin, w związku z tym posłuchamy  koncertu monograficznego poświęconego temu wielkiemu polskiemu twórcy, geniuszowi muzyki fortepianowej.

Mamy nadzieję, że prezentowane koncerty w czasie „Spotkań z Muzyką” wszystkim przypadną do gustu i będą szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań.

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content