Dnia 13.12.2016r. nasza Szkoła obchodziła 45-tą rocznicę swojego istnienia. Z okazji jubileuszu wybrani uczniowie pod opieką nauczycieli i przy wsparciu rodziców przygotowali moc artystycznych atrakcji, które zaprezentowali zaproszonym gościom – braci szkolnej. Uczniowie przybliżyli swoje talenty muzyczne, wokalne, taneczne i aktorskie. Chór szkolny zaśpiewał piosenkę pt. „Przyjaciele ze szkolnej ławki”. Jeremiasz Smulski z klasy 3b po mistrzowsku zagrał utwór „Etiuda 41” nieznanego autora, a pełne wzruszeń chwile zafundowały Antonina Wojtarowicz (klasa 4d) oraz Marcelina Kacprzak (klasa 6a), które przy udziale chóru pod przewodnictwem Pani Iwony Gołębiewskiej, zaśpiewały piosenkę Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”. Po wspaniałym, pełnym uniesień wokalnym wprowadzeniu, oczy gości zwróciły się ku dwóm siostrom Wiktorii (klasa 4d) i Poli (klasa 3c) Linkiewicz, które zatańczyły energetycznego kujawiaka i skocznego oberka. Ostatnią atrakcją uroczystości było przedstawienie pt. „Skrzydełka”, traktujące o dziecięcej wrażliwości, która konfrontuje się ze światem dorosłych i ich gonitwą za dobrami materialnymi. Aktorami, którzy zapewnili zgromadzonym widzom niezliczonych emocji byli: Danusia Janisziewska (6b), Basia Klepacka (3b), Antonina Wojtarowicz (4d), Zosia Podsiadło (4b), Marcel Nowakowski (6b), Leon Leoszkiewicz (6b), Maksymilian Francuz (6a), Tymoteusz Butrym (6a), Zuzanna Oneksiak (4a). Wielkie podziękowania należą się Paniom Diannie Fełenczak oraz Annie Karczewskiej, które wspaniale przygotowały młodych aktorów. Uroczystość zakończyło wystąpienie Pani Dianny Fełenczak, która podziękowała uczniom za zaprezentowanie swoich talentów i dostarczenie wielu wzruszeń i uniesień oraz życzyła wszystkim wielu sukcesów w nauce i odkrywaniu kolejnych talentów.

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content