Nasza klasa zorganizowała akcję „Cicho-sza”. Podzieliliśmy się na grupy, z których każda miała inne zadania, np. pomiary decybeli w szkole, scenki i rymowanki dotyczące hałasu, quiz dla uczniów o szkodliwości hałasu oraz ankieta dla uczniów na temat hałasu.

Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a Szkolna akcja „Cicho-sza” w wydaniu klasy 5a

Wyniki pomiarów hałasu na przerwach w naszej szkole

Przeprowadziliśmy razem 9 pomiarów w 3 różnych miejscach w szkole.
Tymi miejscami był : łącznik z halą, korytarz drugiego piętra oraz korytarz pierwszego piętra.
Najgłośniej było na korytarzu drugiego piętra aż 69,33 decybeli, a najciszej w łączniku z halą tylko 60 decybeli.

W tabeli przedstawia się to następująco:

Miejsce przeprowadzania pomiarów Średnia liczba ilości decybeli w danym miejscu
Łącznik z halą 60
Korytarz drugiego piętra 69,33
Korytarz pierwszego piętra 69

Opracowanie: Przemysław Mirek, kl. 5a, Krzysztof Kuligowski, kl. 5a

Po przeprowadzonej akcji mamy nadzieję, że poziom hałasu na przerwach stanowczo się obniży!

Kategoria: Bez kategorii

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content