Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia. Święto zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO i ma na celu promocję czytelnictwa i ochronę praw autorskich. Uroczystość  jest obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie , podczas których odbywa się wiele wydarzeń związanych  z czytaniem. W naszej szkole było tak:

W poniedziałek, 24 kwietnia, dzień po Światowym Dniu Książki, biblioteka otworzyła swoje podwoje dla czytelników w specjalny sposób. Na stołach leżały przygotowane gry, rebusy i zgadywanki. Na ścianach wisiały wystawki z wcześniej zebranych prac konkursowych np. krzyżówki imienne, a przed drzwiami prowadzącymi do czytelni wyeksponowane zostały nagrodzone super-prace (miedzy innymi na portret MOLA KSIĄŻKOWEGO – prace przestrzenne) oraz książeczki-bajeczki, plakaty CZYTAM, BO LUBIĘ, oraz rymowanki zachęcające do czytania.

Każdy gość tego dnia obdarowywany był  słodkim przysmakiem. Czytelnicy mogli też brać udział  w głosowaniu na najciekawszą książkę, wrzucając kartki z głosami do specjalnej urny. Karteczki były jednocześnie losami biorącymi udział w losowaniu nagrody rzeczowej.

Asystenci biblioteczni, czyli uczniowie ze starszych klas, aktywnie pomagali podczas działań przy  większych grupach uczniów z klas młodszych.

Dziękujemy im za to!

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia w bibliotece