Miło nam poinformować, że nasza świetlica otrzymała  tytuł ŚWIETLICY Z POMYSŁEM!!!

W tym roku szkolnym chcielibyśmy zabrać dzieci w świat muzyki. Stąd nasz pomysł stworzenia projektu muzycznego „Zabawa, muzyka, śpiew, taniec”, którego głównym założeniem jest wspieranie rozwoju dzieci poprzez zabawę z muzykę.

Chcemy  wzbogacić naszą pracę o obszar mało wykorzystywany a bardzo lubiany przez dzieci. Dzieci bardzo żywiołowo reagują na muzykę, odbierają ją z dużym zaangażowaniem- śpiewają, tańczą przy piosenkach, odpoczywają i są lepiej nastawione do innych działań.

Chcemy wykorzystywać różnorodne metody pracy, m.in:  improwizacje rytmiczne, melodyczne, taneczne, taniec, śpiew, rozmowa, dyskusja, zabawy ilustracyjne i inscenizowane, plastyczne przedstawienie muzyki,  aktywne słuchanie muzyki,  świadomy odbiór muzyki przez uczestnictwo w koncertach (online), gra na instrumentach, zabawy ruchowe przy muzyce,   ćwiczenia relaksacyjne i wyciszające

W czasie nieobecności dzieci w szkole, wychowawcy świetlicy postanowili przygotować niespodziankę dla naszych Świetliczaków, dokonując przemiany jednej z sal, w salę muzyczną.

Projekt „Świetlica z pomysłem” realizowany  jest przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA Oddział Ochota. Finansowany był natomiast przez Dzielnicę Ochota m.st. Warszawy. Dzięki temu, mieliśmy możliwość doposażyć naszą świetlicę w wiele ciekawych instrumentów muzycznych a także chusty animacyjne, siedziska oraz maty do zabaw i zajęć relaksacyjnych.

 

Świetlica z pomysłem!!!- projekt  realizowany przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA Oddział Ochota Świetlica z pomysłem!!!- projekt  realizowany przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA Oddział Ochota Świetlica z pomysłem!!!- projekt  realizowany przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA Oddział Ochota Świetlica z pomysłem!!!- projekt  realizowany przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA Oddział Ochota Świetlica z pomysłem!!!- projekt  realizowany przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA Oddział Ochota Świetlica z pomysłem!!!- projekt  realizowany przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA Oddział Ochota Świetlica z pomysłem!!!- projekt  realizowany przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA Oddział Ochota

Kategoria: Z życia świetlicy

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Biuletyn Informacji Publicznej
Deklaracja dostępności
Raport o stanie zapewniania dostępności

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content