23. 04. 2018 roku w naszej szkole dobył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Przedstawienie zaprezentowała klasa III b, części mówione przeplatane były piosenkami o przyrodzie, a całość skłaniała obecnych do refleksji nad przyrodą i jej losem. Uczniowie przypomnieli nam, że każdy z nas może dbać o nasze środowisko oraz zapobiegać jego zanieczyszczeniu poprzez własną postawę. Zwieńczeniem tego dnia był pokaz mody ekologicznej którego konferansjerami byli Zofia Kopecka z klasy III b i Gustaw Piotrowski z klasy II d, zaś stroje ekologiczne prezentowali przedstawiciele wszystkich klas młodszych (I-III). Uroczystości towarzyszyło hasło przewodnie „Na betonie kwiaty nie rosną!”.