#SUPERKODERZY –  Robo – matematycy

Ścieżka tematyczna, którą wybraliśmy umożliwiła uczestnikom stworzenie gier,  w której zakodowaliśmy zadania.

Uczniowie / Kacper, Krzysztof 7a , Paula, Maja,Tymoteusz, Patryk i Bartek z 5b i Jula oraz Marta z 6d brali  udział w projekcie tworząc zadania, wykorzystując wiedzę zdobytą na lekcjach matematyki.

Pierwszym etapem było poznanie MBota i możliwości jego zaprogramowania ,

nst omówienie, jak w środowisku  MBlock zapisywać i rozwiązywać zadania.

Otrzymaliśmy planszę na której jeździły roboty i wykonywały konkretne zadania.

Na zakończenie uczniowie prezentowali możliwości swoich robotów i drużyn współpracujących.

W czasie tworzenia zadań, uczniowie / Paula, Maja,Tymoteusz z 5b i Jula oraz Marta z 6d wzięli udział w ogólnopolskim konkursie i za zajęcie I miejsca otrzymując  w nagrodę:

Zwycięzcy Konkursu „CodeWeek 2018 Code for the Planet”

„Bardzo serdecznie dziękujemy za tak liczy udział w konkursie. Wszystkim gorąco gratulujemy, ponieważ wiemy jak wiele pracy Was to kosztowało. Jesteśmy pod wrażeniem Waszych umiejętności, pomysłów i kreatywności. Z ogromną przyjemnością oglądaliśmy Wasze projekty i naprawdę Komisja miała trudne zadanie z wyborem, niemniej musieliśmy wybrać zwycięzców:   Nagroda główna – robot Photon: Szkoła Podstawowa nr 280”

I tak do nauki programowania dołącza Photon.

W trakcie zajęć uczniowie rozwijali kompetencje społeczne i cyfrowe. Przez cały pierwszy semestr zdobywaliśmy nową wiedzę, ćwiczyliśmy różne umiejętności.

Umiejętności  swoje i robotów uczniowie prezentowali  także uczniom i nauczycielom projektu Erasmus+.

Oprócz prezentowanych umiejętności matematycznych uczniowie  „nauczyli” roboty grać np. Sto lat.

Zajęcia z robotami oprócz poszerzania wiedzy i umiejętności matematycznych dawały uczniom wiele radości i zadowolenia, pomagały współpracować w grupie, a także uczyły zdrowej rywalizacji.

Mimo poniesionego wysiłku, zajęcia te przyniosły uczniom profity w postaci poszerzenia wiedzy z przedmiotów ścisłych.