W procesie integracji uczniów polskich i cudzoziemskich bardzo ważną rolę odgrywa edukacja rówieśnicza, której nadrzędnym celem jest kształtowanie w młodym człowieku umiejętności poszanowania ludzkich odmienności.

Właśnie dlatego rozpoczęliśmy działania, związane z integracją uczniów naszej szkoły. 4 marca odbyło się pierwsze wydarzenie naszego konkursu – „Tradycje i kultura Wietnamu”. Wraz z naszymi uczniami robiliśmy sushi. Bardzo dziękujemy rodzicom klasy 4c za wsparcie i prowadzenie warsztatów.

Specjalne podziękowania dla rodziców  Aleksandra Kościanka z 4c za zaangażowanie i prowadzenie wspaniałych warsztatów kulinarnych!

Cele naszych działań:

-integracja zespołu szkolnego wielokulturowego

-wymiana doświadczeniem, kulturą, tradycjami

-zniesienie bariery językowej, poprawa funkcjonowania psychicznego w szkole

Działania odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

Natalia Sydorchuk, Kamila Krawczak