Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World” i nasza szkoła również.

Jak co roku uczniowie z klas 1 – 8  sprzątają tereny wokół naszej szkoły jak i okolicznych osiedli.

Klasy: 3a z wychowawczynią, Panią Beatą Skolas,  3b  z  wychowawczynią, P.Dianną Fełenczak – Jędrzejewską oraz klasa 3 c porządkowały teren blisko szkoły.

Klasa 2b udała się w tym samym celu między okoliczne bloki.

W sprzątaniu brała udział cała klasa 4b oraz przedstawiciele klas 4-8. Uczestnicy, mając założone rękawiczki ochronne oraz będąc zaopatrzeni w worki na odpady, sprzątali sąsiadujące ze szkołą osiedlowe uliczki.

„Wszystkie śmieci są nasze!” to tegoroczne hasło.

Wspólnie uczymy się poprzez takie akcje, że  w naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić.

Razem możemy powiedzieć głośniej, o co w akcji chodzi i zebrać więcej śmieci, by odciążyć naturę!

Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w pracę, więc efekt ich wysiłków był imponujący, a uczniowie i ich opiekunowie bardzo zadowoleni.