7 lutego uczestniczyliśmy w koncercie Filharmonii Narodowej pt. Cygańska karawana.

Podczas koncertu w naszej szkole zabrzmiała muzyka cygańska w wykonaniu zespołu Caravan of Gypsy .

Pani prelegentka przypomniała, że Cyganie swoją podróż rozpoczęli w Indiach i w czasie wędrówki przemierzali przez kraje całej Europy. Choć powstały w odmiennym miejscu i czasie oraz wykonywane są w różnych językach, mają jeden punkt wspólny: ich wykonawcami, a w większości także autorami są Romowie. Poza zagadnieniami czysto muzycznymi przybliżone zostały także egzotyczne romskie zwyczaje i obrzędy, dzięki czemu można było dowiedzieć jak przez ponad tysiąc pięćset lat przybysze z Indii zmienili swój styl życia.
W czasie koncertu zaprezentowano niezwykle porywające i pełne energii utwory. Wykonawcy koncertu to: wokalistka, której towarzyszyły skrzypce, akordeon i gitara.