21 listopada 2023 gościliśmy w naszej szkole artystów z Filharmonii Narodowej na kolejnym koncercie z cyklu „Spotkania z muzyką”.
Znacie Bazyliszka? To stwór żyjący w podziemiach jednej z kamienic Starego Miasta, który wzrokiem zamieniał wszystkich w kamień, aż do chwili, gdy ujrzał w zwierciadle własne odbicie i sam stał się kamieniem. Potomek Bazyliszka, którego łagodniejszy już wzrok pozwalał na wnikliwe dostrzeganie szczegółów piękna Warszawy, zapragnął malować i stał się uczniem słynnego malarza Canaletta, u którego poznał też działanie urządzenia camera obscura. Czy dzisiaj, podczas niedzielnego spaceru po Starym Mieście można spotkać Bazyliszka? Trudno powiedzieć, ale na wszelki wypadek miejcie ze sobą smartfon, żeby zrobić sobie z nim selfie.
Podczas koncertu mieliśmy okazję posłuchać jak śpiewa mezzosopran, tenor i baryton a wszystko przy akompaniamencie fortepianu.
A oto krótka fotorelacja z koncertu…