We wrześniu uczestniczyliśmy w pierwszym koncercie z serii „Spotkań z Muzyką” – „Spokojnie to tylko rock’n’roll”.

Dowiedzieliśmy się, że w połowie lat pięćdziesiątych XX wieku z połączenia „białego” stylu country oraz „czarnego” rhytm and bluesa i boogie-woogie narodził się w Stanach Zjednoczonych rock’n’roll – muzyka rozrywkowo-taneczna.

Przy dźwiękach saksofonu i gitary elektrycznej, razem z parą taneczną odwiedziliśmy warszawskie lokale rozrywkowe, a nawet szkolne zabawy. Usłyszeliśmy największe światowe przeboje tamtych czasów oraz popularne piosenki Nataszy Zylskiej, Ireny Santor czy Mieczysława Fogga.

Także dzieci miały dobrą zabawę przy dźwiękach i rytmach rock’nrolla, twista i boogie-woogie.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert!

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie