We wrześniu uczestniczyliśmy w pierwszym koncercie z serii „Spotkań z Muzyką” – „Spokojnie to tylko rock’n’roll”.

Dowiedzieliśmy się, że w połowie lat pięćdziesiątych XX wieku z połączenia „białego” stylu country oraz „czarnego” rhytm and bluesa i boogie-woogie narodził się w Stanach Zjednoczonych rock’n’roll – muzyka rozrywkowo-taneczna.

Przy dźwiękach saksofonu i gitary elektrycznej, razem z parą taneczną odwiedziliśmy warszawskie lokale rozrywkowe, a nawet szkolne zabawy. Usłyszeliśmy największe światowe przeboje tamtych czasów oraz popularne piosenki Nataszy Zylskiej, Ireny Santor czy Mieczysława Fogga.

Także dzieci miały dobrą zabawę przy dźwiękach i rytmach rock’nrolla, twista i boogie-woogie.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert!

SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL SPOKOJNIE TO TYLKO ROCK’N’ROLL

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content