Roztańczona Europa – tańce rosyjskie i ukraińskie

Na naszej „szkolnej scenie” gościliśmy solistów Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Solo i w duecie zaprezentowali oni tradycyjne tańce rosyjskie i ukraińskie.   Korowód, bojkiwianka, kozak, czeczotka tworzyły razem barwną mozaikę rytmów i melodii.
Koncert  był nie tylko taneczną zabawą, ale również okazją do poznania kultury ludowej naszych wschodnich sąsiadów. Dowiedzieliśmy się o wierzeniach i obrzędach dawnych Słowian wschodnich, jak kiedyś przebiegały u nich zaręczyny, ślub, wesele i co na nim tańczono, co to jest Radunica i jak obchodzono Noc Kupały, a program koncertu uzupełniły słynne kompozycje klasyczne największych rosyjskich mistrzów.

Koncert bardzo nam się podobał.

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content