Szkolne parkingi zapełniały się rowerami i hulajnogami – podsumowanie Rowerowego Maja w 280ce

W kampanii Rowerowy Maj wzięło udział: 111 szkół, z których aktywnych było 44 tysiące uczniów. W sumie, przez cały Maj uczniowie podróżowali aktywnie aż 1 040 234 razy! – rekord w stolicy.
W Warszawie po raz trzeci odbyła się ta akcja.  Nasza „280” wzięła udział po raz pierwszy. Uczniowie szkoły codzienne dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny – przesiedli się na rowery, rolki, deskorolki i hulajnogi.

W kampanii, jak to w szkole, rozliczana była frekwencja. Frekwencja rowerowa był to współczynnik aktywnych dojazdów względem wszystkich możliwych, również tych zrealizowanych przez nieaktywnych uczniów. Wewnątrz szkoły, więc toczyła się rywalizacja pomiędzy klasami. Najaktywniejszą klasą okazała się klasa IVc w ostatnim dniu rywalizacji, ponieważ Vd zajmując II miejsce przegrała o 0,2 %. III miejsce dla klasy IVa. Natomiast w klasach młodszych najlepsze okazały się klasy IIIc, Ib i IIa. Klasa IVc otrzyma nagrodę od Partnera kampanii – atrakcyjną wycieczkę. 100 proc. frekwencję miało, aż 132 uczniów z klas I-VII.

„280” została zaliczona do kategorii szkół „średnich” pod względem ilości uczniów. W rankingu szkół zajęliśmy VII miejsce, natomiast w dzielnicy II. Przegraliśmy z SP 264 o 2,1%. Niewiele, ale zawsze.

Rowerowy Maj to nie tylko dojazdy na lekcje. To ruch na świeżym powietrzu, nabieranie dobrych nawyków transportowych, lepsza koncentracja na lekcjach. Podczas podróży uczniowie stali się bardziej samodzielni.

Pogoda sprzyjała nam w tym roku, a dobre nawyki pozostały – wielu uczniów i rodziców kontynuuje aktywne dojazdy. Cieszy ten fakt!!!
Do zobaczenia za rok!!!

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie