Udział „280” w Rowerowym Święcie w stolicy

9 czerwca 2018 r. reprezentacja naszej szkoły: nauczyciele, uczniowie i rodzice wzięli udział w podsumowaniu kampanii Rowerowy Maj;), czyli w warszawskim pikniku na dwóch kółkach.
Ok. 9:15 wyruszyliśmy rowerami spod szkoły udając się na pl. Bankowy, gdzie była zbiórka wszystkich uczestników tej wielkiej imprezy. Jadąc po drodze zrobiliśmy kilka zdjęć w znanych miejscach Warszawy. W miejscu zbiórki zarejestrowaliśmy się u organizatorów otrzymaliśmy tzw. „Szprychówki”, które każdy uczestnik umieścił je w szprychach.  W oczekiwaniu na rozpoczęcie wielkiej, kolorowej parady rowerowej ulicami Warszawy zostaliśmy poproszeni o udzielenie wywiadu dziennikarzowi „Gazety Wyborczej”.  Zgodziliśmy się. Po wywiadzie zaczęliśmy formować się w kolumnę. Start… i ruszyliśmy w grupie kilkuset rowerzystów w podsumowaniu finału akcji.  Przemierzając drogę dookoła Śródmieścia dojechaliśmy na rowerowy piknik w parku fontann na Podzamczu. Tam czekało na nas wiele wspaniałych i niezapomnianych atrakcji. Wzięliśmy udział w rowerowej grze miejskiej. Walczyliśmy … i udało się. Otrzymaliśmy nagrody, które odebraliśmy z głównej sceny całej imprezy. Po zakończeniu pikniku udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. W sumie przejechaliśmy ponad 40 km J. Ok. 17:00 wszyscy dotarliśmy do szkoły bardzo zadowoleni i szczęśliwi.

 

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie