RAZEM NA DRODZE W RAMACH ROWEROWEGO MAJA

7 maja 2019 r. uczniowie klas I-IV uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Razem na Drodze” wspierającej naukę zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest to pierwsza Akcja w Polsce, która opiera się na kompleksowym podejściu do najmłodszych uczestników ruchu, pozwalając poznać im różne role, jakie mogą pełnić na drodze.
To kompleksowy i nowoczesny projekt, który w interaktywny, niezwykle atrakcyjny sposób przekazał najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wiedzę o sposobach poruszania się po drogach.

Warsztaty zorganizowane były w mobilnym miasteczku drogowym w hali sportowej – podzielonej na 5 stref – gdzie uczniowie poznali prawa fizyki rządzące pojazdami, dowiedzieli się, czym jest martwy kąt oraz jak widziany jest rowerzysta z kabiny ciężarówki.  Warsztaty wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci, z uwagi na ich niepowtarzalną formę.

Poprzez zabawę i doświadczenie podniosły ich poziom wiedzy i świadomości w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content