5 czerwca w naszej szkole odbyło się integracyjne spotkanie z osobami niepełnosprawnymi. Uczniów klas I –III odwiedziły osoby z niepełnosprawnością ruchową, niedosłyszące i niedowidzące. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom problemów osób niepełnosprawnych, wzajemne zrozumienie i niwelowanie przesądów oraz stereotypów.

Zaproszeni goście opowiedzieli o swoim życiu codziennym. Dzieci miały możliwość zadawania pytań, zobaczenia jak wygląda wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy okulary  korekcyjne – mogły dotknąć, przymierzyć poszczególne rzeczy, a nawet spróbować przejażdżki na wózku. Goście chętnie podzielili się swoimi doświadczeniami, przeżyciami, cierpliwie odpowiadali na każde zadane przez dzieci pytania.  Każdemu z nas życzymy tyle pozytywnej energii, uśmiechu i radości z życia jaka towarzyszyła naszym gościom.

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content