W kwietniu 2016 roku wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pań: Krystyny Polak, Edyty Kucharskiej oraz Iwony Puchy, na prośbę księdza Witalija Kahchuka, zaangażowali się w zorganizowanie akcji pomocy dzieciom z sierocińców oraz internatów w przyfrontowej strefie na wschodzie Ukrainy.

Zbierano rzeczy potrzebne w życiu codziennym: ubrania, buty, zabawki, przybory piśmiennicze i plastyczne, a nawet rowery i artykuły sportowe. Akcja okazała się bardzo udana, zgromadzono mnóstwo darów, które po posegregowaniu przewieziono do Krzemieńca Podolskiego, a potem etapami do potrzebujących dzieci w placówkach opiekuńczo – wychowawczych w Kreminna w woj. Ługańskim.

Kilka dni temu otrzymaliśmy wspaniałe podziękowania oraz zdjęcia z tej akcji. Kilka z nich zamieszczamy poniżej.

Kategoria: Aktualności, Wolontariat

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content