Z RÓŻNYCH KRAJÓW PRZYJEŻDŻAMY, ALE WSPÓLNE CELE MAMY! 🙂

W dniu 18 marca w SP 280 odbył się Piknik Wielokulturowy, którego celem było zintegrowanie społeczności szkolnej i lokalnej różnych narodowości.

Podczas imprezy swoją obecnością zaszczycił nas zastępca burmistrza Dzielnicy Ochota Pan Sławomir Umiński.

Na pikniku można było porozmawiać z przedstawicielami Centrum Wielokulturowego w Warszawie oraz przedstawicielami szkoły policealnej „Cosinus” , którzy służyli pomocą oraz wspierali obcokrajowców w zakresie doradztwa zawodowego.

Około 150 osób z naszej szkoły i dzielnicy Ochota wzięło aktywny udział w różnych formach warsztatów plastycznych, kulinarnych, tanecznych oraz artystycznych.

Działania odbywały się w ramach projektu IOM finansowanego przez Państwowy Sekretariat do Spraw Migracji Szwajcarii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom oraz nauczycielom za zaangażowanie i pomoc.

Natalia Sydorchuk, Aneta Mrozek