W dniu 10 czerwca po raz kolejny w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny, którego głównym tematem było Wojsko Polskie z okresu Wojny Polsko-Bolszewickiej 1920.

Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi”, która była odpowiedzialna za ten piknik przygotowała: wystawę umundurowania, sprzęt i uzbrojenie Wojska Polskiego, udostępniono samochód pancerny Ford-T, moździerz o kalibrze 100 mm, punkt medyczny, punkt rekruta oraz pokaz musztry i działań wojskowych.

Nauczyciele i pracownicy SP 280 przygotowali stoiska: medyczne, plastyczne, gier planszowych, kulinarne,  jez. angielskiego, integracji oraz świetlicy szkolnej.

Jak co roku piknik otworzyła Pani Dyrektor Agnieszka Lis, a głównym gościem był wice burmistrz Grzegorz Wysocki.

Organizatorzy postarali się aby prezentowane stoiska oraz tematy na nich przedstawiane były przygotowane na najwyższym poziomie co spotkało się z dużą frekwencją przybyłych gości.