Szanowni Państwo,

Z uwagi na zbliżający się okres ferii zimowych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie przesyła w załączeniu informację na temat profilaktyki wszawicy i zwraca się z prośbą o jej udostępnienie rodzicom/opiekunom uczniów uczęszczających do Państwa placówki drogą korespondencji elektronicznej (Librus, e-dziennik).

Niniejsza informacja jest formą apelu/przypomnienia, że wszawica, jako choroba pasożytnicza jest sezonowa, jej występowanie nasila się szczególnie po powrotach dzieci z ferii zimowych, letnich oraz innych form wypoczynku dzieci w trakcie roku szkolnego.

W związku z powyższym należy pamiętać i zachowywać zalecenia profilaktyczne, dzięki którym możemy zmniejszyć skalę zjawiska w Szkołach Podstawowych właśnie po okresie ferii zimowych. Systematyczna kontrola czystości skóry głowy i włosów dzieci przebywających w dużych zbiorowiskach ludzi jest szczególnie ważna w okresie ferii zimowych.

Plakatthumbnail of Plakat PSSE w m.st. Warszawie

Wszystko o wszawicythumbnail of wszystko o wszawicy ulotka