Iga A. z klasy 8c poleca:

Oto ja, Katniss dziewczyna, która igra z ogniem.
Uważam, że Igrzyska Śmierci Suzanne Collins to świetna lektura będąca klasykiem literatury fantastycznej i przygodowej. Powieść w skrócie opowiada o dwójce nastolatków z najbiedniejszego dystryktu w całym państwie Panem, którzy będą musieli walczyć o swoje życie wśród pozostałych 22 uczestników w wieku od 12 do 18 lat, dla rozrywki mieszkańców Kapitolu. Przeżyć może tylko jeden.
Bohaterowie są niezwykle realistyczni i popełniają błędy, co sprawia, że czytelnikowi łatwiej jest utożsamić się z postaciami. Ich zachowania bywają irytujące, ale pozwalają w pełni poznać ich charakter. Akcja jest wciągająca i ekscytująca do takiego stopnia, że ciężko jest się oderwać od czytania. Miejsce akcji- Panem jest przemyślane i logicznie łączy się z fabułą. Jest rozbudowane i pobudza wyobraźnię czytelnika. Książce na pewno nie brakuje również humoru.
Lektura jest ładnie wydana i znakomicie przetłumaczona, nie ujmując charakteru książce, jak to często bywa przy innych tłumaczeniach.
Powieść została bardzo pozytywnie oceniona przez popularnych pisarzy takich jak Stephen King, Rick Riordan czy Stephenie Meyer.
Polecam sięgnięcie nie tylko po pierwszą część, ale również następne: „W pierścieniu ognia”, „Kosogłos” i najnowszą, „Balladę ptaków i węży”.
Cała seria z wyjątkiem „Ballady ptaków i węży” jest dostępna w szkolnej bibliotece.

Kategoria: Biblioteka poleca, Wydarzenia w bibliotece