Z wielką radością i dumą dzielimy się wiadomością, że nauczycielka naszej szkoły Pani Natalia Sydorchuk została finalistką Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA-2022, który zakończył się 20 listopada bieżącego roku.

Pani Natalia napisała i wykonała swoje autorskie piosenki „Matka miłość w sny wplatała” oraz „Rodzicielska miłość”.

OPPA od 1978 roku jest jedną z najważniejszych imprez w Polsce, która jest organizowana przez środowisko twórców i wykonawców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Literacko-Muzycznym „Ballada”. Jest jedynym tej rangi festiwalem w Polsce prezentującym twórczość bardów, czyli piosenkarzy będących zarazem autorami i kompozytorami własnych utworów. W czasie tego kilkudniowego święta piosenki, w którym liczy się przede wszystkim osobisty, w pełni świadomy swej wagi i odrębności przekaz, artyści wyrażają poprzez napisane przez siebie słowa i muzykę.

W kolejnych edycjach festiwalu szlify artystyczne zdobywały indywidualności o znanych dziś w Polsce nazwiskach, m.in.: Andrzej Poniedzielski, Piotr Bałtroczyk czy Mirosław Czyżykiewicz. Warto dodać, że na przestrzeni lat w jury zasiadali wybitni autorzy i kompozytorzy tacy jak Ernest Bryll, Jerzy Satanowski oraz Agnieszka Osiecka, a w koncertach towarzyszących występowały gwiazdy tej rangi co: Paolo Conte, Georges Moustaki, Kuba Sienkiewicz, John Porter z Anitą Lipnicką, Jaromir Nohavica, Jurij Kukin i wielu innych.

Życzymy Pani Natalii kolejnych artystycznych sukcesów !