W piątek, 14 września 2018r., obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kropki. Oczywiście wszyscy mieliśmy jakiś akcent kropkowy na swoim ubraniu! Na początku obejrzeliśmy film „The Dot”, którego bohaterką jest dziewczynka o imieniu Vashti. Nie wierzy ona w swoje zdolności, uważa, że nie potrafi rysować. Długo rozmawialiśmy o tym, co zrobiła Vashti i o tym, czy my także byliśmy kiedyś w takiej sytuacji, co wtedy zrobiliśmy, co mogliśmy zrobić, czy znamy kogoś takiego jak Vashti. Następnie zabawiliśmy się w malarzy- abstrakcjonistów; 10 kropek i powstały bardzo kolorowe prace. Następnie przyszedł czas na gry: Pchełki, Dooble, Twister, Tik Tak Bum, 5 sekund, Connect4. Próbowaliśmy także ułożyć kropki w parach, a później 1 dużą KROPKĘ z IIID. Nie było to wcale takie łatwe. Na koniec stworzyliśmy kropkowe confetti na którym napisaliśmy same miłe słowa-świat jest kolorowy, gdy rozrzucamy uprzejmość i bycie przyjaznym.

Dzień zaliczamy do baaaaaardzo udanych.

 

 

Kategoria: 2D, Bez kategorii

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

 

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie