LUBIĘ WRACAĆ TAM, GDZIE BYŁEM – to tytuł koncertu w wykonaniu artystów z Filharmonii Narodowej, których gościliśmy w naszej szkoły w ramach Spotkań z muzyką.

Koncert, jakiego mieliśmy przyjemność wysłuchać był poświęcony twórczości zmarłego w 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego, jednej z największych osobowości polskiej piosenki, człowieka wielu talentów – piosenkarza, skrzypka, trębacza, kompozytora i autora tekstów.

W programie znalazły się utwory z repertuaru samego Artysty, ale także twórczość jego estradowych przyjaciół.
Wysłuchaliśmy między innymi: „Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Nauczmy się żyć obok siebie”.
Koncertując na całym świecie i wykonując wiele piosenek dla dorosłych, nie zapominał o tym, by śpiewać także dla dzieci – a my usłyszeliśmy wielki przebój pochodzący z bajki „Pszczółka Maja”.

Wokaliście, tak jak często Zbigniewowi Wodeckiemu, towarzyszyła trąbka oraz fortepian.