28.09.2019 w Białołęckim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja „Autyzm Teraz”. Z naszej szkoły w konferencji wzięła  udział p. Natalia Sydorchuk, nauczyciel wspomagający klasy 4a.

Na konferencji zostały zaprezentowane najnowsze doniesienia naukowe na temat etiologii i chorób współistniejących. Równie istotnym wykładem było omówienie objawów autyzmu.  Następnie wszyscy zapoznali się  z zapowiadaną zmianą ICD- objawy zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz ze zmianami w nazewnictwie. Zmiana ICD -10 W ICD-11 ma nastąpić w 2022 roku. Ważną kwestią, która została poruszona na konferencji, było również wchodzenie w dorosłość osób ze spektrum autyzmu oraz szanse i zagrożenia z tym związane.

 

Konferencja „Autyzm Teraz” Konferencja „Autyzm Teraz”

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content