Koncert z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy koncertem pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika – tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Były wśród nich utwory o wydźwięku bohaterskim, żartobliwe przyśpiewki i tchnące zadumą ballady partyzanckie. Śpiewom towarzyszyła trąbka – najbardziej wojskowy z instrumentów. Posłuchaliśmy rozmaitych sygnałów i dowiedzieliśmy się jakie ich  znaczenie. Mieliśmy okazję do wspólnego śpiewu oraz  zabawy w żołnierzy, czyli do prawdziwej wojskowej musztry przy dźwięku trąbki.

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie