10 grudnia 2019 r uczestniczyliśmy w koncercie pt. „Skąd pochodzisz melodio?”.     Tym  razem odbyliśmy podróż do krajów Ameryki Łacińskiej na spotkanie z kulturą muzyczną u nas mało znaną ale niezwykle ciekawą i egzotyczną.    Tym co ją wyróżnia, jest bogactwo rytmów i mnogość tańców. Samba, rumba, tango zrobiły zawrotną karierę nie tylko na parkietach tanecznych , ale i w muzyce artystycznej.    W wykonaniu instrumentalistów – pianisty i klarnecisty oraz dwójki śpiewaków wysłuchaliśmy  przebojów z różnych zakątków świata min. „Besame mucho”, „Brasileira”, Aux Champs – Elysees, „Kalinka”, Sonaty na klarnet i fortepian , a także innych kompozycji opartych na rytmach bossa novy czy tanga.

 

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content