Poznajcie Fryderyka – tak zachęcała nas Pani prowadząca koncert poświęcony wielkiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi. Dowiedzieliśmy się o geniuszu kompozytora, który objawił się  u małego chłopca, a jego talent dostrzegł i docenił nauczyciel Wojciech Żywny.

Na koncercie usłyszeliśmy poloneza, który skomponował mały Frycek mając zaledwie osiem lat oraz utwory inspirowane muzyką ludową. Choć twórczość Chopina była skoncentrowana wokół fortepianu, to był on również kompozytorem utworów kameralnych. Artyści z Filharmonii zaprezentowali utwory na skrzypce i wiolonczelę oraz pieśni.

Szczególna zdatność, geniusz muzyczny –  słowa Józefa Elsnera, nauczyciela Fryderyka, doskonale określają talent naszego wybitnego twórcy, geniusza muzyki fortepianowej.