25 lutego uczniowie klas piątych i szóstych wysłuchali koncertu pt. NA DWORZE KRÓLA SŁOŃCE.  Program poświęcony sztuce tanecznej epoki baroku przedstawiła para tancerzy Baletu Dworskiego Cracowia Danza.                                                                                                                                                   Dowiedzieliśmy się , że władca Ludwik XIV był znakomitym tancerzem i zatrudniał na swoim dworze najwybitniejszych choreografów tego czasu. Zobaczyliśmy najważniejsze barokowe tańce, które królowały na wystawnych balach i w przedstawieniach baletowych najpierw na Wersalu, a następnie we wszystkich europejskich dworach. Wysłuchaliśmy informacji o modnych strojach, o dworskiej etykiecie.

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content