W dniach 10.05.21r. – 14.05.21r w świetlicy realizowany był KOLOROWY TYDZIEŃ  WARZYWNO – OWOCOWY .

Głównym celem było poznanie walorów zdrowotnych  warzyw i owoców , a tym samym kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci.

Każdy dzień tygodnia miał swój kolor:

Zielony Poniedziałek,
Pomarańczowy Wtorek,
Czerwona Środa,
Żółty Czwartek,
Fioletowy Piątek

Dzieci przychodziły  do szkoły „ubrane w kolory dnia”, przynosiły ze sobą owoc lub warzywo w tym kolorze.

Oprócz tego, każda grupa wykonała plakat z warzywami i owocami , wymyślała hasło promujące zdrowe odżywianie ,  układała przepis na danie, potrawę, koktajl lub sok z warzyw i owoców.

Były także zagadki, prezentacje, pogadanki i zabawy.

KLASA 2B

KLASA 1C

Kolorowy tydzień 1 c nasz plakat: Warzywa i owoce mają moc

Zielony poniedziałek.

Dzień pomarańczowy. Poznawaliśmy przepisy na zdrowe smoothie, zajadaliśmy nasze pomarańczowe warzywa i owoce.

Dzień czerwony. Dowiedzieliśmy się wiele o polifenolach i witaminach. Przyniesione truskawki pachniały w całej sali.

Dzień żółty. A może by tak zrobić z banana wąsy, telefon a z cytryny czapkę?

Dzień fioletowy. W roli głównej cebula, śliwka, winogrono.

KLASA 3C

W czasie Kolorowego Tygodnia Owocowo- Warzywnego uczniowie klasy 3c z zaangażowaniem i kreatywnością tworzyli plakat warzywno-owocowy oraz zasiali różne zioła : bazylia, oregano, tymianek, szczypiorek, lubczyk, melisa itd.

KLASA 1B

KLASA 1A

Nowy projekt i już jest w klasie 1a zdrowo i kolorowo.

Śniadanie? Czemu nie, ale najlepiej smakuje na świeżym powietrzu. Łatwo zgadnąć jaki kolor wtedy obowiązywał.

Gdy zagościł w naszej klasie kolor żółty, menu było w smaku kwaśno- słodkim. Nikt się nie krzywił, humory nam dopisywały.

Fioletowe owoce są bardzo apetyczne, sałatki z warzyw i owoców- mniam. Każdy miał swojego faworyta. To co przyniosła nam wyobraźnia umieściliśmy na plakacie:)

KLASA 3A

Kategoria: Z życia świetlicy