10 stycznia 2023r gościliśmy muzyków z Filharmonii Narodowej na koncercie szkolnym. Tematem była muzyka jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki, wybitnego wykonawcy i jednego z najbardziej wpływowych kompozytorów wszechczasów – JAN SEBASTIAN BACH.

Kompozytor za życia był znany i ceniony głównie jako organista i kantor, a jego geniusz kompozytorski doceniono dopiero wiele lat po śmierci. Dziś uważany jest za jednego z największych twórców muzyki barokowej.

W repertuarze koncertu znalazły się najbardziej znane bachowskie utwory, jak Aria na strunie G, Toccata d-moll, a także fragmenty kantat, barokowe tańce, koncerty czy suity.
Partię wokalną wykonywała solistka (sopran) Filharmonii Narodowej, a towarzyszyły jej skrzypce i fortepian – razem zabrali nas w muzyczną podróż po baroku śladami Bacha.