Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie.

Zeszłoroczny rekord

10 czerwca 2016 r. o 10.00, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie.

Tegoroczne czytanie

1 czerwca 2017 na boisku szkolnym propagowaliśmy czytelnictwo w ramach akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Mimo, że pogoda nie do końca nam sprzyjała wspólnie czytaliśmy wypożyczone z biblioteki książki, siedząc lub stojąc, w grupie lub pojedynczo- bo czytać można prawie wszędzie… Wszystkim przybyłym dziękujemy za włączenie się do naszej akcji ?

Poniżej link do filmu z tegorocznej akcji:

Jak nie czytam jak czytam!Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam! Jak nie czytam jak czytam!

Kategoria: Wydarzenia w bibliotece