4 grudnia br., tj. w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza już po raz kolejny obchodziliśmy XVI Dzielnicowe Święto Wolontariusza pod hasłem Wolontariat z Ochotą. Tegoroczne uroczystości odbyły się na ternie na terenie VII LO im. J. Słowackiego.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz dzielnicy Ochota
(m. in. Burmistrz i Wiceburmistrz, Naczelnik Wydziału Oświaty) oraz reprezentanci licznych placówek oświatowych i instytucji ochockich.
Najbardziej zasłużeni wolontariusze otrzymali specjalne podziękowania i podarunki
od Pani Burmistrz Katarzyny Łęgiewicz oraz od dyrektorów i prezesów placówek ochockich. Wśród wyróżnionych w kategorii inicjatywa sąsiedzka znalazła się Pani Krystyna Polak – wieloletni pracownik SP Nr 280, nauczycielka religii, założycielka i opiekunka
wolontariatu szkolnego. Pani Dyrektor Agnieszka Lis nagrodziła również dyplomami
i drobnymi upominkami dziesięcioro naszych młodych wolontariuszy – uczniów klas IV-VIII.
Część artystyczną uroczystości uświetniły występy wokalne i taneczne
młodzieży VII LO.

Dziękujemy Pani Edycie Kucharskiej za informacje i zdjęcia 🙂