20 marca odbyła się Gala finałowa podsumowująca projekt warszawski edukacji cyfrowej w szkołach pn. „Programowanie w praktyce – warszawski projekt edukacji cyfrowej w szkołach”

Pani Prezydent Warszawy Renata Kaznowska przedstawiła założenia projektu oraz podsumowała jego efekty.

Głównym celem projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczestników projektu, w tym 2000 uczniów oraz 60 nauczycieli. W zadaniach było zaangażowanych 60 warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zaś głównym celem konkursu w ramach projektu, którego organizatorem jest Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów jest promowanie i rozwijanie praktycznej wiedzy i kompetencji w zakresie programowania, prowadzenia i zarządzania projektami oraz przedsiębiorczości i pracy zespołowej.

Nasza szkoła awansowała  do finału w konkursie na projekt misji programistycznej i  ostatecznie zdobyła 2 miejsce wśród warszawskich szkół podstawowych.

Autorkami projektu są Gabriela Pabian i Alicja Kołodziejek z klasy 8 d.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie.