W tym roku nasza szkoła nawiązała współpracę z Filharmonią Warszawską.                                      W ramach spotkań odbędzie się cykl koncertów dla uczniów kl. I – VIII.

Uczniowie będą mieli okazję posłuchać muzyki z różnych okresów historycznych, poznać gatunki i style muzyczne, podpatrywać grę muzyków  na różnych instrumentach.

Mamy nadzieję, że prezentowane koncerty zachęcą uczniów  do odwiedzenia Filharmonii Narodowej w Warszawie.

26 września 2018 r. odbył się pierwszy koncert pt. „Z jazzem przez świat”.

Pani prelegentka wprowadziła nas w tajniki muzyki jazzowej.

W koncercie jazzowym wystąpiła wokalistka z towarzyszeniem tria złożonego z gitary elektrycznej, fortepianu oraz perkusji.

Dowiedzieliśmy się, że kolebką jazzu był Nowy Orlean, ale do muzyki przenikały też elementy odległych kultur muzycznych. Razem z muzykami „odwiedziliśmy” miejsca egzotyczne jak: Japonia, Afryka, Jamajka.

Mieliśmy okazję posłuchać bardzo znanych standardów jazzowych, a nawet zostaliśmy zaproszeni do wspólnego śpiewu.