W ramach programu ,, Historia łączy pokolenia” w naszej szkole został zorganizowany Festiwal Postaci Historycznych. Chętni uczniowie z klas 4-8 wcielili się w różne postacie historyczne.

Uczniowie zaprezentowali „Poczet książąt i królów Polskich”. Mogliśmy zatem zobaczyć: Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego oraz księżniczki i królowe: Dobrawę, Jadwigę Andegaweńską, Bonę Sforzę, Annę Jagiellonkę.

Inni Uczniowie przybliżyli nam postacie historyczne takie jak: Kleopatra, Irena Sendlerowa, Joanna D’arc, Aleksander Macedoński, Ulrich von Jundingen i wiele innych.

Dla całej społeczności nauczycielskiej i  uczniowskiej była to przyjemna i niezapomniana lekcja historii.

Nauczyciele historii z SP 280