5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek.

Chłopcy marzą, by przeistoczyć się w bohaterów z kreskówek i filmów. Peleryna i maska w zupełności wystarczą do wspaniałej zabawy w odmienionym image’u. Topowe bajki mogą być wielką inspiracją. Spiderman, Batman, Elsa czy Myszka Miki to postaci, które znają wszystkie dzieci i każde choć na chwilę chce stać się nimi.

6 listopada w klasie 1a zrobiło się bajecznie. Uczniowie świętowali Dzień Postaci z bajek. W tym dniu każdy mógł się przebrać za swojego ulubionego bohatera, a odrabianie pracy domowej w przebraniu- sama przyjemność 😉

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie klasy 3a wykleili bibułą Kubusia Puchatka i Prosiaczka z bajki „Kubuś Puchatek”. Dzieci wykonały również maski swoich ulubionych postaci z bajek.

W świetlicy szkolnej uczniowie 3c przenieśli się do Krainy Bajek, odgadywali z jakiej bajki jest ta piosenka , postać , rozwiązywali quizy o tematyce bajkowej i wykonali maski z filcu swoich ulubionych bohaterów. Zaprojektowali również tytuł i okładkę swojej wymyślonej bajki. Bawili się wspaniałe.

1b w kolorowym świecie bajek.

2b w kolorowym świecie bajek.

Kategoria: Z życia świetlicy