W środę, 8 marca 2017r., w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Małego Odkrywcy.

Chętni rodzice lub zaproszeni przez nich goście, dzielili się z uczniami klas I-III swoimi zainteresowaniami, pasjami. Było spotkanie z niewidomym podróżnikiem, który zdobył m. in. Aconcaguę, Kilimandżaro, odwiedził Spitsbergen. Inny gość opowiadał o swoich podróżach po polskich górach. Uczniowie mieli wykład o nurkowaniu, dowiedzieli się o występowaniu skrobi w produktach spożywczych. Kilka klas obserwowało i wykonywało doświadczenia, inne miały warsztaty plastyczne. Dzieci konstruowały i wypuszczały w powietrze  rakiety.

Klasy pierwsze zaznajomiły się dokładniej z owadami biorąc udział w warsztatach „Owady w akcji”. Wszystkie klasy miały zajęcia taneczne.

Dzień był bardzo intensywny i ciekawy, minął w „oka mgnieniu”.