DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO – 20 CZERWCA 2017

 

We wtorek, 20 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego dla klas 4-6. Imprezie przyświecały dwa hasła – Holiday i  English-speaking world. Celem wydarzenia była przede wszystkim popularyzacja nauki języka angielskiego i pokazanie, jak w dzisiejszych czasach język angielski staje się spoiwem łączącym kultury i nacje.  Uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnościach. Między innymi:

– sami prowadzili lekcje j. angielskiego dla swoich koleżanek i kolegów – tematem lekcji było: ‘Travel and holiday vocabulary’. We wszystkich klasach uczniowie wspaniale wczuli się w role nauczycieli i przeprowadzone zostały bardzo interesujące zajęcia.

– wzięli udział w konkursie ‘My dream holiday place’. W pomysłowy sposób uczniowie przedstawili miejsca swoich wymarzonych wakacji. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

– odbył się również quiz na temat krajów anglojęzycznych, podczas którego reprezentacje klas wykazywały się znajomością sytuacji politycznej, geografii, literatury, czy historii USA, UK, Kanady i Australii. Laureatów nie ominęły upominki.

– podczas wspólnego apelu uczniowie mieli również okazję wspólnie zaśpiewać znany amerykański przebój i zobaczyć jedną z konkursowych prezentacji wakacyjnych.

Anglistki i ich uczniowie bardzo zaangażowali się w organizację Dnia, udekorowali szkołę – można było poczytać inspirujące cytaty i przysłowia w języku angielskim, a korytarze mieniły się kolorami flag.

Wydarzenie było bardzo udane i już powstają pomysły na kolejną edycję

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content