Od 26 stycznia do 29 stycznia w naszej szkole odbywały sie  Dni Historii. Uczniowie klas IV- VI przebrały się za postacie historyczne min. mogliśmy zobaczyć: Marszałka J. Piłsudskiego, króla Jana III Sobieskiego, Marię Curie- Skłodowska i wiele innych postaci. Uczniowie prezentowali swoje stroje  się przed ucznikami klas i -III.

Wybrani uczniowie poszczegolnych klas wzieli udział w konkursie wiedzy historycznej.

I miejsce zajęła Zofia Tarłowska na poziomie klas IV I miejsce zajął Szymon Hejduk  na poziomie klas V I miejsce zajął Adam Naskęrcki na pozimie klas VI

 

W konkursie plastycznym pt; ,,Postac historyczna” I miejsce zajęła Jagoda Kołodziej, II miejsce Julia Oneksiak, III miejsce Inez Pietrzak.

 

Uczniowie otrzymali  książki historyczne sfianansowane przez Radę Rodziców.

Uczestnicy koła historycznego oraz chętni uczniowie wzieli udział w spotkaniu z Panem W. Dusiewiczem, uczestnikiem najmłdzszej grupy Szarych Szeregów. Pan Włodzimierz   opowiadał dzieciom o swoich przezyciach w okupowanym przez Niemcy  kraju.

 

nauczyciel historii Monika Majewska

 

 

Dzień historii w 280-ce Dzień historii w 280-ce Dzień historii w 280-ce Dzień historii w 280-ce

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content