19 listopada 2019r wysłuchaliśmy koncertu pt. Dworskie fanfary i inne czaryw wykonaniu muzyków z Filharmonii Narodowej.

Dowiedzieliśmy się, że instrumenty blaszane maja bogatą i długą historię.  Ze względu na swój mocny, donośny dźwięk służyły początkowo do grania różnego rodzaju sygnałów i fanfar. Później, dzięki ulepszeniu konstrukcji, znalazły zastosowanie w muzyce symfonicznej, jazzowej i popularnej. Ważne miejsce zajmują także w kameralistyce, gdzie występują zwykle w pięcioosobowych zespołach.

Na koncercie trudną technikę gry na trąbkach, puzonach i tubie, zaprezentował w efektownych utworach zespół  -Wah Brass, czyli pięciu utalentowanych i pełnych pasji młodych instrumentalistów.                                                                                                                                   W programie usłyszeliśmy przeboje muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej.

Poznaliśmy też sekrety budowy instrumentów, zasadę ich działania, podobieństwa i różnice miedzy nimi oraz dowiedzieliśmy się, że ich przodkami były… zwierzęce rogi.

Na własne oczy i uszy przekonaliśmy się o ogromnych możliwościach brzmieniowych instrumentów.

Koncert wszystkim bardzo się podobał dlatego artystów nagrodziliśmy gromkimi brawami.

Do zobaczenia na kolejnym koncercie 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content