DROGA PO MEDAL

 

Uczennice naszej Szkoły z klas V-VI po zaciętym pojedynku w finale Mistrzostw Dzielnicy Ochota w Piłce Ręcznej pokonały Szkołę Sportową nr 152 wynikiem 7:5. Wszyscy byli pod wrażeniem, że jesteśmy najlepsi w dzielnicy. Cele jednak trzeba ciągle sobie stawiać nowe  i tak było  tym razem – MEDAL w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Mistrzostwa najlepszych Szkół Podstawowych z całej Warszawy. Nasze wspaniałe uczennice szły jak burza pokonując kolejne szkoły z Warszawy. W grupie spotkaliśmy  się z SP 300. Jest to szkoła sportowa o profilu piłki ręcznej. Nie jest to jednak dla nas straszne i wygrywamy 13:8. Już w tym momencie wiemy, że medal jest na wyciągnięcie ręki. Wygrywamy starcie półfinałowe 16:4 i cytując Najlepszego Polskiego Bramkarza Reprezentacji Polski Sławka Szmala „MAMY MEDAL”. Już tylko jeden mały krok został by był to medal złoty. W finale spotykamy się znów z Wilanowem czyli SP 300. Mecz stoi na bardzo zaciętym poziomie. Gramy bramka za bramkę. Jak napisano na stronie http://www.sport.ursynow.pl/page/index.php?str=1735&id=6266: ” Kwintesencja sportu w jednym meczu.” Mimo walki do samego końca remisujemy 10:10, ale niestety przegrywamy po serii rzutów karnych w dogrywce. Srebrny medal to OGROMNY sukces naszej szkoły i jesteśmy bardzo dumni z naszych dziewczyn. Tak trzymać.

Skład reprezentacji :

Oneksiak Julia, Cybulska Zofia, Prietz Laura, Zdziera Julia, Jarosiewicz Hanna, Lao Kinga, Wilczyńska Sylwia, Goluch Elżbieta, Dądzik Aleksandra, Malczewska Olga,  Strzałkowska Zofia, Siwek Marcelina, Dral Julia, Płońska Zofia,  Sawczuk Gabriela, Kacprzak Marcelina, trener Maciej Kąkol.

Droga do medalu – WOM

Droga do medalu – WOM

Droga do medalu – WOM

Kategoria: Aktualności

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie
Skip to content