Niedawno uczniowie klasy 3b mieli okazję odwiedzić showroom Laboratoriów Przyszłości. Trzygodzinne zajęcia warsztatowe zrealizowano   przy użyciu nowoczesnych sprzętów wspomagających proces edukacji. Dzieciaki zapoznały się z technologią drukowania 3D w specjalistycznej drukarce, wykorzystywały kolorowe filamenty do tworzenia swoich projektów za pomocą dedykowanych długopisów. Klocki Korbo i tworzenie z nich dużych ruchomych obrazów wywołało wiele zachwytu. Dzięki zestawowi składającemu się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB, języka programowania Scratch oraz modułów STEAM, uczniowie doskonalili nie tylko umiejętność rozwiązywania problemów, ale również kreatywność, współpracę i wyobraźnię. Chętnie także spojrzeli  w teleskop, by na tarczy zegara na szczycie Pałacu Kultury i Nauki wytropić maleńką syrenkę.