Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością zespół pedagogów specjalnych przeprowadził warsztaty dla uczniów klas młodszych.

Na korytarzu zostały rozstawione stacje z zadaniami. Każda stacja odpowiadała danemu rodzajowi niepełnosprawności. Dzieci brały udział w następujących aktywnościach: chodzenie po ścieżce sensorycznej, rysowanie z zasłoniętymi oczami, chodzenie z białą laską, rozmowy ze słuchawkami na uszach, zabawa „nadawca-odbiorca-zagłuszacz”, chodzenie o kulach, przejście po wyznaczonej trasie inaczej niż na nogach.

Zależało nam, aby uczniowie mieli możliwość wczucia się w sytuację osób z niepełnosprawnościami. Na koniec odpowiadali na pytania: jak to jest być osobą z niepełnosprawnością, jakie problemy może spotykać taka osoba w codziennym życiu, jak można pomóc?

Natomiast do uczniów klas pierwszych przyszli koledzy z klasy 7c. Czytali bajki terapeutyczne na temat niepełnosprawności.

Tego typu działania uwrażliwiają na dobro i potrzeby drugiego człowieka.