„Serce dla Serca”

W roku szkolnym 2021/2022 zorganizowaliśmy charytatywną akcję „Serce dla Serca”.

Idea  miała na celu zebranie jak największej ilość plastikowych zakrętek po opakowaniach  i przekazanie ich wybranej potrzebującej osobie lub fundacji czy stowarzyszeniu  np. na wózki inwalidzkie, leczenie rehabilitacyjne, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, zakup sprzętu leczniczego, leków. Plastikowe nakrętki zbierane były i wciąż są do czerwonego, metalowego pojemnika w kształcie serca,  umieszczonego  przy wejściu głównym naszej szkoły.

Serce jest ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby wrzucić zbędne nakrętki ze wszystkich artykułów spożywczych lub chemii gospodarczej. Akcja ta wspaniale wpisuje się w naszą ideę i chęć pomagania innym. Wspomaga także recykling, rozwija pod względem edukacyjnym, ochroną środowiska, pomocy społecznej, przestrzeni publicznej. Wprowadza zasady zrównoważonego rozwoju.

Plastik to surowiec wtórny, więc można go łatwo przetworzyć na nowe produkty.

Po każdorazowym wypełnieniu pojemnika, nakrętki są przekazywane fundacji charytatywnej zajmującej się pomocą osobom niepełnosprawnym i ciężko chorym.

Rok szkolny 2022/2023 akcja „Serce dla Serca” trwa, idea pomagania innym nie wygasła… Chwilo trwaj.

Dziękujemy, za Wasze Serce dla innego Serca.