Kreatywny recykling!

Czy wiesz, że plastik może rozkładać się w glebie nawet 1000 lat,

wydzielając w tym czasie szkodliwe dla środowiska toksyny?

Moda na bycie „eko” – jeden z najbardziej pożytecznych trendów ostatnich lat – przekłada się na coraz większą liczbę produktów, które są przyjazne środowisku.

Organiczne materiały, z których wykonuje się niektóre eko-torby, takie jak: bawełna, len czy juta, sprawiają, że rozkładają się one w ciągu jedynie kilku miesięcy i nie wydzielają substancji szkodliwych dla środowiska i żyjących w nim organizmów.

Dodatkowo, jeśli toreb wielokrotnego użytku będziemy używać prawidłowo i dbać o ich stan, posłużą nam one przez całe lata, a to  z kolei ograniczy ilość produkowanych przez nas sztucznych odpadów – reklamówek czy jednorazowych torebek foliowych.

Torby ekologiczne stały się też bardzo modne w ciągu ostatnich kilku lat. Są elementem mody i wygodną ozdobą. Nasi uczniowie pod czujnym okiem p. Iwony Gołębiewskiej zrealizowali swoje pomysły na ekologiczne torby i inne ozdoby z wykorzystaniem materiałów z recyklingu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

.