Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie.

Zeszłoroczny rekord

10 czerwca 2016 r. o 10.00, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie.

Tegoroczne czytanie

1 czerwca 2017 na boisku szkolnym propagowaliśmy czytelnictwo w ramach akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Mimo, że pogoda nie do końca nam sprzyjała wspólnie czytaliśmy wypożyczone z biblioteki książki, siedząc lub stojąc, w grupie lub pojedynczo- bo czytać można prawie wszędzie… Wszystkim przybyłym dziękujemy za włączenie się do naszej akcji ?

Poniżej link do filmu z tegorocznej akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=SZYENTBzeKA

 

Kategoria: Wydarzenia w bibliotece

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 280
ul. Gorlicka 3
02-130 Warszawa

SEKRETARIAT
Tel/Fax.:22 658 34 30
Email:

Szkoła podstawowa nr 280 w Warszawie